Junior (age 17) Lightweight Women 2000M

Rank Name Club Age Country Result
1 Delaney Evans Y Quad Cities Rowing 16 USA 07:16.4
2 Lindsey Rust Friends of Port Rowing 17 USA 07:21.2
3 Isidora Niemeyer Walbaun Club de Regatas Sausalito 16 CHL 07:22.1
4 Angelina Mico Three Rivers Rowing Association 16 USA 07:32.5
5 Ainsley Fox High Point Rowing Club 16 USA 07:52.2
6 Anna Murjikneli Montgomery Boat Club 16 USA 07:53.0
7 Kathleen Love Yorktown High School 16 USA 07:55.9
8 Lydia Nicolai Colgan High School - Colgan Crew Association, Inc. 16 USA 08:03.5
9 Savannah Stewart Sarasota Scullers 16 USA 08:08.8
10 Zoe Lynes McLean High School Crew Club, Inc. 17 USA 08:15.3
11 Sydney Mazat Grassfield Rowing 16 USA 08:15.5
12 Landry Langlais Litchfield Hills Rowing Club, Inc. 16 USA 08:16.9
13 Caroline Allison Beaver Creek Sculling 16 USA 08:21.8
14 Mya Rowe W.T. Woodson Crew Boosters Association 16 USA 08:22.0
15 Hailey Warman Lake Braddock Crew Booster Club, Inc. 16 USA 08:24.8
16 Neeve Graham Bishop Ireton High School Crew Club 16 USA 08:25.8
17 Althea Clarke St. Andrew's School 16 USA 08:26.6
18 Amanda Rutledge Montgomery Blair High School 16 USA 08:26.9
19 Mia Givens Langley Crew Booster Club 16 USA 08:27.6
20 Casey Callinan Beaver Creek Sculling 16 USA 08:28.3
21 Rebecca Goldrup Yorktown High School 16 USA 08:30.5
22 Felicity Brock TC Williams High School 16 USA 08:33.1
23 Elizabeth Bishop Rock Ridge Rowing 16 USA 08:36.0
24 Madeleine Ferrara Yorktown High School 16 USA 08:37.0
24 Amina Sharif Broad Run Rowing 16 USA 08:37.0
26 Lena Richoux Lake Braddock Crew Booster Club, Inc. 16 USA 08:38.5
27 Mia Uitz Langley Crew Booster Club 16 USA 08:38.8
28 Noa Kipnis Beaver Creek Sculling 16 USA 08:39.0
29 Sydney Warshaw Langley Crew Booster Club 16 USA 08:39.8
30 Catherine Hiyama Bishop Ireton High School Crew Club 17 USA 08:40.8
31 Dhara Liyanage Albemarle High School 16 USA 08:43.3
32 Eva Massarelli Beaver Creek Sculling 16 USA 08:43.5
33 Emily Carrion Lake Braddock Crew Booster Club, Inc. 16 USA 08:45.1
34 Anna Jane Guynn TC Williams High School 17 USA 08:48.5
35 Lily Shannon Hylton Crew Boosters Club, Inc. 16 USA 08:49.1
36 Beyla Richman Yorktown High School 17 USA 08:49.2
37 Juliet Barrera McLean High School Crew Club, Inc. 16 USA 08:49.7
38 Abbie Wathen Lake Braddock Crew Booster Club, Inc. 16 USA 08:51.5
39 Madison Caggiano Lake Braddock Crew Booster Club, Inc. 16 USA 08:51.9
40 Eliana Moss McLean High School Crew Club, Inc. 16 USA 09:00.5
41 Claire Hibbeln Montgomery Blair High School 16 USA 09:02.2
42 Gabriela Echevarria Lake Braddock Crew Booster Club, Inc. 16 USA 09:02.7
43 Anika Schipma Sidwell Friends School Rowing 16 USA 09:09.8
44 Lovie Pham Walter Johnson Crew Club Inc 16 USA 09:18.3
45 Rebecca McMullan Forest Park Crew 16 USA 09:22.1
46 Jane Cavallaro James River High School 16 USA 09:38.0
47 Zuleima Rodriguez James River High School 16 USA 10:24.6

Back